Biblioteka AEH
w warszawskim kampusie
Biblioteka AEH w Warszawie jest biblioteką naukową, która zapewnia dostęp do zasobów informacyjnych studentom, pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz osobom spoza Uczelni poszukującym wiedzy i literatury fachowej.
miejsc do pracy własnej
pokoje do cichej nauki lub pracy grupowej
stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu
Zakres tematyczny księgozbioru obejmuje piśmiennictwo z zakresu dyscyplin reprezentowanych w AEH: psychologię, zarządzanie, finanse, rachunkowość, bankowość, marketing, reklamę, prawo, administrację, politologię, informatykę oraz dziedziny pokrewne. Uzupełnienie głównego trzonu księgozbioru stanowią kodeksy, encyklopedie, słowniki, leksykony i roczniki statystyczne. Nasze zbiory liczą ponad 40 tysięcy woluminów wydawnictw zwartych oraz 300 tytułów czasopism, w tym 90 w prenumeracie bieżącej.
W Wypożyczalni zgromadzono książki, biuletyny, skrypty oraz wydawnictwa multimedialne bezpośrednio związane z kierunkami studiów i prowadzonymi specjalnościami.
W Czytelni można skorzystać z księgozbioru udostępnianego na miejscu, czasopism naukowych oraz prasy. W przestronnym wnętrzu do dyspozycji czytelników znajduje się:
stanowisko przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z niezbędnym oprogramowaniem; |
sieć wi-fi; |
dostęp do naukowych baz danych |
Regulamin Biblioteki Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie [plik] |
W, Z, S, B | M, T |
materiały można wypożyczyć do domu (30 dni); |
materiały można wypożyczyć do domu (14 dni); |
C, P, W | D |
materiały udostępniane wyłącznie na miejscu w czytelni; |
materiały tylko dla słuchaczy studiów podyplomowych; |
Katalog zasobów dostępny jest online
Bazy danych dostępne w AEH
Czytelnia podręczników akademickich on-line Ibuk Libra. Dostęp do ponad 900 książek oraz publikacji naukowych w języku polskim (w tym podręczników polecanych przez wykładowców Uczelni). Możliwość korzystania w domu na własnym komputerze lub smartfonie. Hasła dostępne w bibliotece.
Wirtualna Biblioteka Nauki umożliwia bezpłatny dostęp do światowych zasobów wiedzy – elektronicznych baz danych oraz czasopism i publikacji naukowych w wersji elektronicznej. To ważne wsparcie w pracach badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych, jak również istotna pomoc dla studentów przygotowujących prace dyplomowe.
W skład WBN wchodzą następujące bazy:
Science Direct jest bazą wydawnictwa Elsevier oferującą dostęp do artykułów z czasopism naukowych głównie z dziedziny nauk ekonomicznych, społecznych, przyrodniczych i medycznych. Dostęp w czytelni.
Elektroniczna wersja jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych „Nature”. Tygodnik opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz (rzadziej) ścisłych i ekonomicznych. Dostępna w czytelni.
Ebsco – pakiet 14 baz pełnotekstowych i abstraktowych o tematyce ekonomicznej, biznezowej, społecznej, medycznej i humanistycznej. Pożyteczne źródło informacji dla autorów prac semestralnych i dyplomowych. Spoza Uczelni dostęp na hasło – prosimy o kontakt z biblioteką.
Baza około 1300 tytułów czasopism naukowych z zakresu nauk przyrodniczych, biznesu, ekonomii, matematyki, statystyki, informatyki, prawa, nauk społecznych, nauk humanistycznych i in. Dostęp w czytelni.
Dostęp do elektronicznej wersji prestiżowego czasopisma naukowego „Science”. Tygodnik publikuje najnowsze, szczególnie istotne i doniosłe odkrycia w dziedzinie nauk przyrodniczych i wszelkich materiały wiążące się z rolą nauki we współczesnym świecie. Dostępna w czytelni.
Web of Science umożliwia dostęp do baz abstraktowo-bibliometrycznych, m.in. Science Citation Index Expanded (SCIE), Social Sciences Citation Index (SSCI), Art & Humanities Citation Index (AHCI), Web of Science tworzy Thomson Reuters.
Scopus to baza danych zawierająca informacje na temat opublikowanych książek, artykułów i innych publikacjach naukowych. Baza tworzona jest przez wydawnictwo Elsevier.
Zbiory PTP liczą ponad 130 narzędzi badawczych i są na bieżąco wzbogacane o najnowsze metody diagnostyczne. Uzupełnienie zasobów stanowią liczne publikacje książkowe oraz artykuły naukowe z zakresu psychometrii oraz diagnozy psychologicznej.
Wszystkie testy zgromadzone w Pracowni zostały oficjalnie wydane w Polsce lub mają aktualne polskie adaptacje. Do każdego z testów posiadamy pełne zestawy niezbędnych elementów (podręczniki, arkusze testowe, arkusze odpowiedzi, klucze oraz materiały pomocnicze). Zasady pracy Pracowni są zgodne z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
W naszych zbiorach znajdują się:
- testy inteligencji i zdolności;
- testy przydatne w psychologii zdrowia;
- testy neuropsychologiczne;
- kwestionariusze służące do pomiaru osobowości i temperamentu;
- testy przydatne w psychologii rozwojowej;
- testy projekcyjne.
Do korzystania z Pracowni zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.
1
3
4
podręczniki i materiały pomocnicze do testów wypożyczane są wyłącznie studentom IV i V roku przygotowującym pracę magisterską. Warunkiem jest przedstawienie zaświadczenia podpisanego przez promotora (dostępne w załączniku). Pozostali zainteresowani mogą korzystać z materiałów tylko na miejscu;
klucze do testów udostępniane są wyłącznie na miejscu w Pracowni;
arkusze testowe wykorzystywane w ramach pracy dyplomowej studenci zobowiązani są zakupić na własny koszt w Księgarni Pracowni Testów Psychologicznych mieszczącej się w Warszawie przy ul. Belwederskiej 6A. Do zakupu niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia od prowadzącego zajęcia (dostępne w załączniku ). Zasady zakupu uwzględniające aktualną sytuację epidemiczną przedstawiono na stronie;
podręczniki i materiały pomocnicze do testów wypożyczane są wyłącznie studentom IV i V roku przygotowującym pracę magisterską. Warunkiem jest przedstawienie zaświadczenia podpisanego przez promotora (dostępne w załączniku). Pozostali zainteresowani mogą korzystać z materiałów tylko na miejscu;
w wolnym dostępie
Nakładem Wydawnictwa Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie ukazały się publikacje, z których można korzystać na zasadzie open access.
Open Access to wolny, bezpłatny i powszechny dostęp do publikacji elektronicznych o treściach naukowych i edukacyjnych. Każdy użytkownik sieci ma prawo czytać, kopiować, drukować, rozpowszechniać, indeksować, cytować i przeszukiwać zasoby otwarte, w tym pełne teksty artykułów, raportów z badań, materiałów konferencyjnych, wykładów akademickich i książek opublikowanych w modelu Open Access. Użytkownik korzysta z materiałów bez ograniczeń finansowych, prawnych i technicznych, przy zachowaniu praw autorskich.
- Psychological perspectives on health and disease. Volume 1: Determinants of somatic and mental health. Praca zbiorowa pod redakcją Konrada Janowskiego. Wydawnictwo AEH, 2019 [plik]
- Psychological perspectives on health and disease. Volume 2: Manifestation and diagnoses of health conditions. Praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Kiełkiewicza. Wydawnictwo AEH, 2019 [plik]
- Wybrane systemy wymiaru sprawiedliwości na świecie. Praca zbiorowa pod redakcją Bronisława Sitka i Damiana Michalskiego. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik]
- Zachowania niepożądane w zakładach karnych. Wybrane zagadnienia. Amanda Michalska, Damian Michalski. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik]
- The Humanitarian Principle of Punishment and the Protection of Prisoners within the European Legal Space. Maria Cristina Carta. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik]
Wsparcie dla pracowników działalności badawczo-rozwojowej
Zaloguj się na stronę wsparcia dla pracowników naukowych za pomocą loginu i hasła.
Wiele polskich naukowych i branżowych czasopism udostępnia pełne teksty artykułów w Internecie.
Poniżej lista wybranych, punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego periodyków, które można czytać online:
Ekonomia
- Contemporary Economics Kwartalnik naukowy Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
- Firma i Rynek. Zeszyty Naukowe Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie.
- Handel Wewnętrzny. Czasopismo naukowe Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.
- Ekonomia XXI wieku. Kwartalnik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
- Ekonomia. Rynek-Gospodarka-Społeczeństwo. Kwartalnik naukowy Wydziału Nauk Ekonomicznych UW.
- Ekonomiczne Problemy Usług. Czasopismo naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.
- Kobieta i Biznes. Czasopismo Kolegium Gospodarki Światowej SGH.
- Konsumpcja i Rozwój. Kwartalnik naukowy Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.
- Kwartalnik Naukowy Uczelni Vistula
- Nowoczesne Systemy Zarządzania. Czasopismo naukowe Wojskowej Akademii Technicznej.
- Optimum. Studia Ekonomiczne. Czasopismo naukowe Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.
- Prace Naukowe Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu
- Przedsiębiorczość i Zarządzanie. Periodyk naukowy Społecznej Akademii Nauk.
- Studia Ekonomiczne. Kwartalnik Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.
- Studia Ekonomiczne. Zeszyty naukowe Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
- Zeszyty Naukowe Uczelni Vistula
- Zeszyty Naukowe PWSZ w Płocku
- Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Bankowej
Finanse
- Bank i Kredyt
- Bezpieczny Bank
- Rozprawy Ubezpieczeniowe
- Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Zarzadzania i Bankowości w Krakowie
- Zarządzanie i Finanse. Kwartalnik naukowy Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Gospodarka
- Gospodarka Narodowa
- Infos. Zagadnienia społeczno-gospodarcze.
- Studia Biura Analiz Sejmowych
Logistyka
- Ekonomika Transportu i Logistyka. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego.
- Gospodarka Materiałowa i Logistyka (pełne teksty artykułów dostępne do 2015).
- Problemy Transportu i Logistyki
Organizacja i Zarzadzanie
- Kwartalnik Nauki o Przedsiębiorstwie. Czasopismo Naukowe SGH.
- Organizacja i Kierowanie
- Przedsiębiorczość-Edukacja. Rocznik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Politologia
Kontakt
Adres:
Biblioteka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej
w Warszawie
ul. Okopowa 59, 01-043
Warszawa parter
Poniedziałek – Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 8:00 – 16:00 / 10:00 – 18:00*
*dotyczy dni przedzjazdowych
W weekendy zjazdowe w siedzibie uczelni biblioteka jest czynna w soboty i w niedziele w godz. 08:30 – 16:00
W weekendy zjazdowe w trybie ZDALNYM biblioteka jest czynna wyłącznie w soboty w godz. 08:30 – 16:00
dane kontaktowe:
Tel: 22 536 54 09
Adres mailowy: biblioteka@vizja.pl
(w sprawach wypożyczeń, prolongaty oraz dostępu do baz)
działanie biblioteki
Studenci niezapisani do biblioteki przed wypożyczeniem materiałów do domu powinni aktywować konto biblioteczne. W tym celu należy zgłosić się do biblioteki z legitymacją studencką.
Dla usprawnienia obsługi i skrócenia czasu oczekiwania na książki prosimy o rezerwacje materiałów przez katalog biblioteczny. Limit rezerwacji wynosi 6 pozycji. Sygnatury książek można do nas również wysłać mailem.